18.YIL! Akarsu Biokim Ltd.

& Yasemin Biolojik ve Kimyasal Ürünler -N.Akarsu

ÜRÜN:AQUA VİVA- YOSUN VE KİRLİLİK ÖNLEYİCİ BAKTERİ

      

   VİVA _AQUA      safe for fish & wildlife 

Viva Aqua   göletler,göller ,balık ciftlikleri,su parkları havuzları,zirai göletler,akvaryumlar ve benzeri uygulamalarda kullanılan faydalı Mikroorganizmalardır.1996 yılından beri tüm dünyaya satılan ve kullanılan bu ürün Arkasında bulanıklık yapabilecek,balıkların yiyebilecegi,veya filtreleri tıkayabilecek hic bir kalıntı bırakmadıgı icin bu cözelti balık ciftlikleri,su parkları havuzları akvaryumlar ve zirai uygulamalar icin idealdir.

VIVA AQUA NIN YARARLARI

Problem yaratan Amonyak Nitrit üreten kalıntıları ,nitrat ve Fosfatı yokeder

 Ayrıca    organik atıklarca üretilen " selüloz ve   ligninin" sebep oldugu dip birikintilerini  yokeder. 

Su berraklıgı

Suda  bulanıklıgı yaratan organik atık parcacıklarını kimyasal olmayan yolla Yokeder.Su berraklıgını   arttırır .( Görüs 0 iken  devamlı kullanım ile görüs 2 metrenin üzerine cıkar) 

Koku kontrolu

Viva Aqua  organik atıkları yokettikce ayni zamanda cürümenin  sebep oldugu kokuları da ortadan kaldırır.

Viva Aqua nın etkili oldugu noktalar

 

Amonyak,nitril ,nitrat ve fosfat   üreten  bilesiklerin  miktarını düsürür

Hayvan balık ve bitki artıklarının (organik artıklar) sebep oldugu su bulanıklıgını giderir.

Organik atıkların cürümesinden dogan  kokuları ortadan kaldırır

Organik dip camurunu azaltır.

 

Viva Aqua nın etkili olamadıgı  noktalar

 

  • Mikroskopik Algea ları(plankton ) kontrol etmez
  • Camur ve kil nedeniyle meydana gelen bulanıklıgı gidermez,cünkü bunlar inorhganik maddeler olup faydalı mikroorganizmalar tarafından yenemez.
  • Icersinde  faydalı mikroorganizmalar  tarafından yenecek yeterli organik atık bulunmayan berrak suların temizlenmeye calısılmasında etkili olamaz
  • Gölcüklerdeki  su kalıs süresi tespit edilmelidir. Faydalı mikroorganizmaların islerini tamamlayabilmeleri icin 7 günlük süre icinde uygulama baslangıcındaki suyun en az % 50 sının    degismemesi  göl,gölcük icinde kalması gerekir.Eger degisim hızı daha yuksek ise asagıdakı acıklamaları okuyunuz

  

Gölcüklerde Viva Aqua uygulamasından önce yapılması gerekli tespitler.

 

  • Su degisim hızının kontrolu 

           7 gün sürede % 50 üzerine cıkmadıgını kontrol ediniz.Eger degisim hızı yuksekse VİVA Aqua nın uygulamasını  dozajı bölerek daha sık yapınız.(örnegin haftalık dozu ikiye bölerek haftada iki kez uygulayınız)Bu uygulama yuksek su degisiminde bile  gölcük icinde yeterli faydalı mikroorganizma populasyonunun olusmasını saglar.

  • Su degisim hızı özellikle sulama gölcüklerinin ön sartlandırılmasında ve yagıs sonrası asırı akım alan gölcüklerde önemlidir.
  • ·        Su sıcaklıgının tespiti ve uygunlugunun teyidi                  Faydalı mikroorganizmaların en iyi performanslarını gösterebilmeleri icin su           sıcaklıgının  en az 5 C olması gereklıdır.Ancak Aqua Viva formulunde soguk su bakterileri de bulundugundan  ürünümüz 1,5 C ye kadar calısmasına rahatlıkla devam eder.
  • Su pH ının kontrolu

Normal calısma  pH aralıgı   5.5-9.5 arasında olup  en ygun Ph 7.5 civarıdır  

Bazı hatırlatmalar

 

  • Gölet ve göllerin iyilestirilmesi sırasında baslangıc sürelerinde dozajlamalar arasında maksimum 1 haftalık ara olmalıdır.Bu ara düzen saglandıktan sonra uzatılabilir ancak her durumda  4 haftayı gecemez.

 

Linkler